10 tys. zł. grzywny za zatrzymanie dziecka w domu w obawie przed COVID-19

Rok szkolny zaczynie się już za tydzień, Kraków znalazł się na liście miast zagrożonych zakażeniem a rodzice biją się z myślami czy puścić swoje dziecko do szkoły w obawie przed koronawirusem. Okazuje się, że sama obawa nie wystarczy i może słono kosztować.

Jak pisze piątkowa Rzeczpospolita, nie będzie można zostawić dziecka w domu w obawie przed koronawirusem jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych u dziecka czy innych członków rodziny.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało trzy formy nauczania w zależności od sytuacji epidemiologicznej. System stacjonarny, mieszany i całkowicie zdalny. Na chwilę obecną wszyscy uczniowie zaczną rok szkolny tradycyjnie w szkołach. O ewentualnych zmianach będą decydować samorządy oraz dyrekcja szkoły.

Rodzice jednak nie mogą zatrzymać dziecka w domu na podstawie samej tylko obawy przed zakażeniem COVID-19.

Według przepisów prawa oświatowego „w razie nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka w szkole przez co najmniej pół miesiąca rodzic może zostać ukarany grzywną do 10 tys. zł. Obowiązek szkolny dotyczy dzieci od 7. do 18. roku życia”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c