100 pomników na 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Inicjatywa wyszła od Fundacji na rzecz Wielkich Historii, która zaproponowała konkurs. Wszystko ze względu na uczczenie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na początku fundacja zeskanowała w wersji 3D jeden z najstarszych pomników Bitwy Warszawskiej, który znajduje się w dzielnicy Wawer. Następnie umieściła go na specjalnej stronie, na której można ją oglądać. Ale można też samemu za pomocą telefonu umieścić trójwymiarowy model pomnika w swoim otoczeniu, a następnie wykonać jego zdjęcie. Wtedy pomnik może pojawić się w każdym miejscu na całym świecie.

Jury ma wybrać najlepsze zdjęcia, a na autorów czekają nagrody w postaci książki „Lato 1920” Joanny Rolińskiej. Dla zwycięzcy natomiast nagrodą ma być możliwość wykonania skanu 3D jego sylwetki.

Zdjęcia można wysyłać do końca sierpnia. Dodatkowo fundacja przygotowała wystawę. Na plaży nad Wisłą przy dzielnicy Wawer będą pokazywane zdjęcia, wycinki prasowe i inne pamiątki z tych czasów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c