11-latka uratowała swoją babcię! Seniorka zmagała się z zanikami pamięci.

Udało się odnaleźć zaginioną cztery dni temu 74-letnią kobietę. Policja podkreśla, że do sukcesu w dużej mierze przyczyniła się jej wnuczka.

Fot. Pixabay

Poszukiwana kobieta cierpiała na zaniki pamięci i spędziła całą noc poza domem. Do zdarzenia doszło 9 lutego, kiedy to policjanci z Góry Kalwarii otrzymali zgłoszenie o zaginięciu starszej osoby. Z prośbą o interwencję zwróciła się 11-letnia wnuczka kobiety, która bardzo szczegółowo wskazała ewentualne miejsca, w których jej babcia mogła przebywać. W rozmowie z policjantami dziewczynka wymieniła choroby, z jakimi seniorka się zmagała. Z detalami opisała cechy charakterystyczne kobiety, przechodząc od opisu wyglądu do cech charakterystycznych i zachowania.

Po uzyskaniu szczegółowego rysopisu rozpoczęto poszukiwania. Po około godzinie od zgłoszenia policjanci znaleźli wychłodzoną i zdezorientowaną kobietę na przystanku w Moczydłowie.

Sprawna i szybka akcja policji nie udałaby się bez fachowego opisu oraz niezwykłego opanowania 11-latki. Co warte podziwu i podkreślenia – dziewczynka, z racji tego, że jej mama jest  niesłysząca, pełni rolę jej tłumacza.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.