1152 reklam przeprowadzono kontrole pasa drogowego, usunięto 117 nielegalnych reklam

W styczniu przeprowadziliśmy 1152 kontrole pasa drogowego, w wyniku których usunęliśmy 117 obiektów, głównie reklam” – informuje ZDM

Fot. ZDM

Pas drogowy jest przez nas stale kontrolowany – sprawdzamy czy znajdujące się tam obiekty (w tym reklamy) mają odpowiednie zezwolenie. W tym miesiącu w wyniku przeprowadzonych kontroli (717 skontrolowanych reklam), z pasa drogi zniknęło 80 reklam. W styczniu wydaliśmy także 167 decyzji administracyjnych, nakładających kary na właścicieli nielegalnych obiektów (w tym 140 dotyczących reklam).

Zgłoszenia mieszkańców

Efekty naszej pracy to rezultat całodobowej kontroli pasa drogowego, którą przeprowadzają nasi pracownicy w ramach bieżących obowiązków. Jednak bardzo często to właśnie mieszkańcy są dla nas cennym źródłem informacji i to dzięki nim również pozyskujemy informację o nielegalnych obiektach. Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem przesłania zgłoszenia przez mieszkańca jest Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115, można to zrobić za pośrednictwem aplikacji, strony internetowej lub telefonicznie.
Usunięte nośniki reklamowe trafiają do magazynu ZDM. W pierwszej kolejności wysyłamy informację do właściciela z prośbą o odbiór. Naliczamy też koszty związane z koniecznością usunięcia danego obiektu. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.