13 nowych czarnych punktów wodnych na Mazowszu. Aż osiem w Warszawie

W tym roku na Mazowszu pojawi się 13 nowych tablic ostrzegawczych. Od sześciu lat samorząd województwa mazowieckiego wspólnie ze stołeczną i mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca, w których doszło do największej liczby wypadków nad wodą. Zakup tablic w kwocie 5 tys. zł sfinansował samorząd województwa mazowieckiego. Natomiast miejsca, w których zostaną ustawione znaki, wskazali stołeczni i mazowieccy policjanci.

Do czarnych punktów widocznych  na mapie dołączono aż osiem nowych

Do czarnych punktów widocznych na mapie dołączono aż osiem nowych

W tym roku na terenie Mazowsza pojawi się 13 nowych czarnych punktów wodnych. Aż osiem z nich stanie w Warszawie: trzy na Jeziorku Szczęśliwickim (przy ul. Dickensa, ul. Włodarzewskiej oraz ul. Usypiskowej 17), cztery przy stawie „Cietrzewia” (od ul. Cietrzewia, ul. Zbocze Pana Tadeusza, ul. Dukatowej oraz ul. Konewki) oraz jeden na plaży przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Dwa kolejne znaki zostaną ustawione w powiecie łosickim, w Serpelicach na rzece Bug oraz w Starej Kornicy przy wyrobisku pokredowym. Reszta znaków pojawi się w Karczewcu przy rzece Liwiec (pow. węgrowski), Tucholinie przy rzece Bug (pow. wyszkowski) oraz Żyrardowie przy Zalewie Żyrardowskim.

„Na wodnej mapie Mazowsza są miejsca szczególnie niebezpieczne, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Dlatego urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji od 6 lat oznakowuje je tablicami „Czarny punkt wodny”. W tym roku do istniejących 108 punktów dołączy 13 nowych” – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.