13 wypadków, dwie osoby zginęły, 15 rannych. Policja podsumowuje święta w Warszawie

Podobnie jak w minionym roku stołeczni policjanci dbają o bezpieczeństwo na drogach podczas świątecznego weekendu. Okres wielkanocny to czas wzmożonego ruchu pojazdów i pieszych. Dla funkcjonariuszy to czas wytężonej pracy. Od piątku do niedzieli odnotowali w Warszawie i okolicznych powiatach 13 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 15 odniosło obrażenia. Zatrzymano też 28 nietrzeźwych kierowców i 14 rowerzystów.

Fot. KSP

Na drogach Warszawy ruch odbywał się płynnie. Policjanci kierowali ruchem na trasach wylotowych i wlotowych do stolicy podczas największego natężenia ruchu. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, sposób przewożenia dzieci oraz, czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Dla przypomnienia na drogach stolicy przez cztery świąteczne dni ubiegłego roku policjanci odnotowali 10 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych. Zarejestrowano 125 kolizji. Zatrzymano też 20 nietrzeźwych kierujących.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.