1,5 km smrodu. MPO inwestuje 2 mln na ograniczenie zapachu z Radiowa

Krzysztof Bałanda, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania zaprezentował wyniki badań uciązliwości dla środowiska. Korzystając z okazji poinformował, że MPO zainwestowało 2 mln zł w instalacje, które pochłoną smród z Radiowa.

Fot. MPO

Fot. MPO

Badania wykryły, że smród wokół Radiowa sięga 1,5 km. Jednocześnie MPO opublikowało oświadczenie na stronie z którego wynika, że składowisko zostanie zamknięte:

„W związku z nieprawdziwymi informacjami rozpowszechnianymi przez Stowarzyszenie Czyste Radiowo oświadczamy po raz kolejny, że MPO nie rozbudowuje i nie planuje rozbudowy instalacji na Radiowie. Jest wręcz przeciwnie. Obecnie na instalacji, pod membranami, przetwarzanych jest znacznie mniej odpadów, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Od czerwca 2015 roku około połowa odpadów po obróbce mechanicznej przekazywana jest do instalacji poza Warszawą.

Kolejnym elementem służącym ograniczeniu uciążliwości zapachowych, a nie przyjęciu większej liczby odpadów, była decyzja odnośnie postawienia murków wokół pryzm, dzięki czemu proces stabilizacji odpadów przebiega w szczelnych warunkach, a wydostawanie się substancji złowonnych jest zminimalizowane. O budowie murków informowaliśmy już jesienią 2014 roku na konferencji, w której uczestniczyli członkowie Czystego Radiowa. Informacje widnieją również na stronie www.radiowobeztajemnic.pl w zakładce „harmonogram” pod punktem nr 12.

Przypominamy, że składowisko na Radiowie zostanie zamknięte z dniem 31 grudnia 2016 roku, a instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania (kompostownia), będzie wygaszana w momencie uruchomienia zmodernizowanej i rozbudowanej spalarni na Targówku (przełom 2018 i 2019 roku). Podkreślamy, że MPO prowadzi nieustanne działania w celu ograniczenia uciążliwości zapachowych na Radiowie.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.