165 oszukanych osób. Policja ostrzega przed fikcyjnymi apartamentami w Kołobrzegu

Policjanci apelują o ostrożność przy planowaniu wakacyjnych wyjazdów za pośrednictwem stron internetowych. Obecnie pod nadzorem prokuratury ustalono, że ogłoszenia na stronie internetowej www.apartamentykolobrzeg.org są nieprawdziwe, a liczba oszukanych w tej chwili wynosi już 165 osób.

Kąpielisko morskie w Kołobrzegu. Fot. Olek Remesz / Wikipedia

Kąpielisko morskie w Kołobrzegu. Fot. Olek Remesz / Wikipedia

Funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie w sprawie oszustwa przy wynajmowaniu wakacyjnych apartamentów.

Z zebranych materiałów wynika, że osoba oferująca na stronie internetowej www.apartamentykolobrzeg.org dopuściła się przestępstwa oszustwa, gdyż pod podanym adresem w Kołobrzegu, nie znajdują żadne apartamenty do wynajmu. Policjanci ustalili już, że oferta wynajmu na podanej stronie internetowej znajdowała się w dniach od 29 czerwca do 10 lipca br. Obecni liczba poszkodowanych osób wynosi 165, a wniesione przez te osoby zaliczki wyniosły ponad 178 tysięcy złotych. Strona nadal działa, prosimy więc o czujność.

Policjanci nie wykluczają, że liczba poszkodowanych osób może wzrosnąć. W związku z powyższym policjanci zgodnie z komunikatem zastępcy prokuratora okręgowego, apelują aby osoby planujące wakacyjne wyjazdy upewniły się co do prawdziwości ogłoszeń o wynajmie apartamentów, w których zamierzają spędzać urlop.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź podejrzeń, co do prawdziwości ogłoszeń oferujących wynajem lokali w miejscowościach wczasowych bądź prawdziwości innych danych podawanych przez osoby proponujące wynajem lokum prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Otwocku pod nr tel. 22 60 41 256, lub Prokuraturą Rejonową w Otwocku pod nr tel. 22 719 51 26 bądź z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.