17-latka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji! Zobacz piosenkę! [WIDEO]

Alicja Szemplińska ur. 29 kwietnia 2002 w Ciechanowie) – polska piosenkarka, które będzie reprezentować Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji (2020).

Zwyciężczyni programów typu talent show Hit, Hit, Hurra! (2016) i The Voice of Poland (2019). Zwyciężyła Szansę na Sukces. Eurowizja 2020 i tym samym została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji.

W 2016 wzięła udział w programie TVP2 Hit, Hit, Hurra!. Dotarła do finału, w którym zwyciężyła, zdobywając największe poparcie telewidzów. W nagrodę otrzymała zaproszenie do udziału w zajęciach śpiewu u Setha Riggsa, trenera wokalnego Michaela Jacksona.

W 2019 uczestniczyła w przesłuchaniach do dziesiątej edycji programu TVP2 The Voice of Poland. Będąc w drużynie prowadzonej przez Tomsona i Barona, pomyślnie przeszła przez wszystkie rundy eliminacyjne i ostatecznie dotarła do finału, w którym zwyciężyła, zdobywając największe poparcie telewidzów[6]. W nagrodę otrzymała czek na 50 tys. złotych oraz podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Po udziale w programie wydała debiutancki singel „Prawie my” wraz z teledyskiem, który w ciągu 10 dni od premiery przekroczył próg miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

W styczniu 2020 wzięła udział w programie Szansa na sukces. Eurowizja 2020, wyłaniającym reprezentanta Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Po zaśpiewaniu coveru piosenki „To nie ja!” Edyty Górniak zakwalifikowała się do finału. W finale zaśpiewała utwór Loreen „Euphoria” oraz swoją autorską propozycję „Empires”. Zwyciężając w głosowaniu widzów oraz jurorów została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.