170 posypywarek wyjechało na ulice Warszawy

Ponad 300 pługów i posypywarek i ekipy porządkowe w pełnej gotowości do podjęcia działań zimowych. Akcje odśnieżania i zabezpieczania przed śliskością będziemy prowadzić na ulicach, chodnikach, a od tego roku także na trasach rowerowych. Dziś w nocy na ulice, którymi kursują autobusy miejskie, czyli 1600 km dróg Warszawy wyjechało 170 posypywarek. 

Fot. ZOM

W Warszawie kluczową jednostką odpowiedzialną za odśnieżanie ulic i chodników jest Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM). Zima dla służb oczyszczania miasta rozpoczyna się już w połowie października. Od tego momentu – aż do wiosny – firmy, które pracują na zlecenie ZOM, są w całodobowej gotowości, by wyruszyć do akcji. Sezon zimowy jest dla służb oczyszczania czasem intensywnej pracy.

W całodobową gotowość wpisany jest cały szereg działań analitycznych, kontrolnych i decyzyjnych, w wyniku których wyjeżdżają posypywarki i pługi. W przypadku wystąpienia zimowych warunków pogodowych, opadów śniegu czy ryzyka gołoledzi, priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i minimalizowanie utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym.

Za odśnieżanie ulic i chodników odpowiadają różni zarządcy terenów. Urzędy dzielnic zlecają odśnieżanie w sumie 2100 km ulic gminnych, którymi nie kursują autobusy, oraz 2 mln mkw chodników wzdłuż nich. Dodatkowo dbają o czystość ok. 60 km tras dla jednośladów. Drogi ekspresowe na terenie stolicy, część chodników, a także ścieżek rowerowych oraz most Południowy im. Anny Jagiellonki i most gen. Stefana Grota-Roweckiego obsługuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Utrzymaniem alejek i chodników w parkach i wokół nich zajmuje się Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]