19-latek przewoził krzaki konopi indyjskich autobusem miejskim. Miał 46 sztuk tej rośliny

Policjanci z komendy rejonowej na Pradze Północ zatrzymali 19-letniego mieszkańca Targówka, który miał przewozić autobusem krzaki konopi indyjskich. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 46 sztuk tej rośliny. W niedzielę zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek kilka minut po 22.00 policjanci z Pragi Północ interweniowali na Pętli Żerań w związku ze zgłoszeniem od straży miejskiej. Mundurowi na miejscu zastali patrol, który ujął 19-letniego mężczyznę. Z wyjaśnień strażników miejskich wynikało, że 19-latek miał przewozić autobusem krzaki, które swoim wyglądem i zapachem przypominały konopie indyjskie.

Policjanci zabezpieczyli rośliny i zatrzymali mieszkańca Targówka do wyjaśnienia.

Rośliny przekazano do analizy technikowi kryminalistyki, który przeprowadził ich oględziny. Okazało się, że młody mężczyzna posiadał 46 krzaków o wielkości od 60-170 cm, a skład tych roślin potwierdził, że są to konopie indyjskie. Ich łączna waga wyniosła ponad 400 gramów netto.

W niedzielę dochodzeniowiec przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut łamania przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.