2. rocznica podpalenia się „Szarego człowieka” pod PKiN

Dokładnie dwa lata temu pod Pałacem Kultury i Nauki w wyniku sprzeciwu partii aktualnie rządzącej Piotr Szczęsny w geście protestu podpalił się. Kilka dni później zmarł w szpitalu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Mężczyzna puścił nagranie przez megafon i porozrzucał ulotki w formie listu, gdzie napisał swój sprzeciw wobec rządzącej partii.

„Jest dramatyczna. Nie chodzi o to, że rząd popełnia mniej czy więcej błędów (każdy rząd to robi), ale, że ten rząd wstrząsa podstawami naszej państwowości i funkcjonowania społeczeństwa. Natomiast większość społeczeństwa śpi, nie zwraca uwagi, co się dzieje i trzeba je z tego snu obudzić”
(…) Wstydzę się, że znowu muszę używać pojęcia ‚nomenklatura’ i sformułowania ‚partia i rząd’ tak jak w czasach PRL. Wstydzę się, widząc, jak opluwani są ludzie, którym należy się szacunek za to, co zrobili dla wolnej Polski” – pisał 54-latek


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.