„20 koszy za 904800ZŁ”. Rzecznik Urzędu Dzielnicy: „Manipulacja”

Na terenie Pragi-Południe w 20 miejscach stanęły kosze do segregacji odpadów. Teraz na jednym z koszy pojawiła się kartka „20 koszy za 904800ZŁ”. Do sprawy postanowił odnieść się Rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. 

Fot. Rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga-Południe

„Prostujemy manipulację!
Otrzymaliśmy informację, iż na jednym z koszy do segregacji odpadów, ustawionych niedawno na terenie naszej dzielnicy w ramach Budżetu Obywatelskiego, ktoś przykleił kartki informujące, jakoby zakup 20 takich koszy wyniósł ponad 900 tys. złotych.
Taka informacja jest oczywiście zwykłą manipulacją. Którą szybko prostujemy.
Na stronie Budżetu Obywatelskiego, przy informacji o projekcie polegającym na ustawieniu w 20 lokalizacjach na terenie Pragi-Południe koszy na segregację odpadów, rzeczywiście można znaleźć taką kwotę. Ale wystarczy czytać dokładnie, by zorientować się, że:
• jest to kwota orientacyjna (wyniki poznamy w styczniu’22);
• zawiera ona nie tylko koszty zakupu i montażu 20 czterokomorowych pojemników (a zatem 80 koszy), ale także koszt ich regularnego cotygodniowego opróżniania przez cały rok.
Zarząd Oczyszczania Miasta, który zrealizował ten projekt, informuje tymczasem, że umowy na produkcję i dostarczenie koszy oraz ich opróżnianie opiewają w tym roku na łączną kwotę rzędu 460 tys. zł
Przypominamy przy okazji, że projekt ten zyskał poparcie ponad 2,5 tysiąca mieszkańców naszej dzielnicy.” – pisze Andrzej Opala, rzecznik Prasowy Praga-Południe.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c