24-latek miał 3 promile alkoholu. Usłyszał zarzuty. W samochodzie wszyscy byli pijani

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowiedzialność karną poniesie 24-letni Michał R. Mężczyzna mając 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę volkswagena. Na jednej z ulic Białołęki spowodował kolizję z zaparkowanym oplem. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Policjanci stołecznej drogówki, kilka minut po 14.00 zostali wezwani na ul. Leona Berensona na warszawskiej Białołęce, gdzie doszło do kolizji. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena, który najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla, a następnie w słup latarni ulicznej. Badanie stanu trzeźwości Michała R. wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że wszyscy pasażerowie volkswagena byli nietrzeźwi.

Wczoraj policjant z „dochodzeniówki” przesłuchał nieodpowiedzialnego kierowcę. 24-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze roku ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wskazany przez sąd w wymiarze 30 godzin miesięcznie, świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. złotych na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach drogowych i pomocy postpenitencjarnej, 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pokrycie kosztów postępowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c