24-latek wjechał w idącą chodnikiem 28-letnią kobietę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku i jazdę po pijanemu. Mężczyzna potrącił idącą chodnikiem 28-letnią kobietę. Po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grzegorz K. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Fot. KSP

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 22 grudnia po 22.00 w Kosewie gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 24-letni kierowca forda modeno prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Następnie auto uderzyło w pieszą, która szła chodnikiem. Po przebadaniu kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 28-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Grzegorz K. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i jazdy pod wpływem alkoholu. Nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 24-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Wszyscy, którzy widzieli to zdarzenie,  proszeni są o kontakt z nowodworską komendą. Informacje można również przekazywać pod nr tel. :  22 775 33 05, 22 775 22 01-04 lub mailowo pod adres: [email protected]

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c