24-letni kierowca dostawczaka śmiertelnie potrącił mężczyznę i odjechał z miejsca wypadku. Został zatrzymany

W minioną środę, tuż przed godziną 22.00, w Rzekuniu na ul. Ostrołęckiej, doszło do potrącenia pieszego na prawidłowo oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem biorącym udział w tym zdarzeniu oddalił się z miejsca. Od chwili przyjęcia zgłoszenia, ostrołęccy policjanci mieli dużo pracy w tej sprawie. Już dziś, nasi funkcjonariusze ustalili, który pojazd uczestniczył w tym zdarzeniu i kto nim kierował.

Fot. KMP w Ostrołęce

Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, po otrzymaniu informacji, że na ul. Ostrowskiej – w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki, doszło do potrącenia pieszego, skierował na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy. Okazało się, że 55-latek z powiatu mrągowskiego zginął na miejscu, a kierujący pojazdem uczestniczącym w zdarzeniu oddalił się z miejsca.

Policjanci zdecydowali o zablokowaniu drogi i skierowaniu pojazdów jadących trasą Ostrołęka – Czerwin na objazdy. Pod nadzorem prokuratora, podjęli działania mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Dość szybko udało się ustalić, że przejeżdżał w tym miejscu samochód dostawczy koloru białego, jednak nie było wiadomo w jakim kierunku się udał.

W poszukiwania pojazdu włączyły się lokalne media, które zamieściły informacje na ten temat na swoich stronach internetowych.

Praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza naszych policjantów oraz współpraca z lokalnymi mediami doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o udział w tym zdarzeniu. Trwają czynności z udziałem 24-letniego ostrołęczanina oraz kierowanego przez niego samochodu dostawczego Iveco Dailly.

Komendant Miejski Policji w Ostrołęce – podinsp. Krzysztof Szymański dziękuje lokalnym mediom za współpracę w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, która zawsze pozostaje na wysokim poziomie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c