25-latek z Białorusi kradł miedź z ciągnika na polu aby ją sprzedać na złomie. Spowodował straty na 43 tysiące złotych

25-letniego obywatela Białorusi zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce. Mężczyzna widząc stojący na polu ciągnik rolniczy, wszedł do kabiny i postanowił dokonać kradzieży wiązek elektrycznych oraz elementów zawierających miedź. Straty jakie spowodował wyniosły ponad 43 tys. złotych. 25-latek już usłyszał zarzuty usiłowania dokonania kradzieży mienia i uszkodzenia maszyny rolniczej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Właściciel ciągnika rolniczego, kilka dni temu w Zielonce wykonywał prace rolne na swoim polu. W pewnym momencie w pojeździe awarii uległ układ chłodzenia silnika. Gospodarz postanowił pojechać po nową część, wrócić na miejsce i naprawić pojazd. Gdy wrócił na pole, w ciągniku zastał młodego mężczyznę wyrywającego i demontującego elementy układu elektrycznego oraz inne zawierające miedź.

Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu. Ci już po chwili byli na miejscu. Osobą dokonującą demontażu elementów wartego ponad 200 tys. złotych ciągnika rolniczego, okazał się być 25-letni obywatel Białorusi. Rozpytany oświadczył, że chciał zabrać te przedmioty i sprzedać na złomie, myślał dodatkowo, że ciągnik został porzucony. Policjanci zatrzymali 25-latka i umieścili w policyjnej celi. Firma serwisująca tego typu maszyny rolniczych, straty jakie spowodował obywatel Białorusi oszacowała na kwotę ponad 43 tys. złotych.

Mężczyzna już został przesłuchany, usłyszał tez zarzuty usiłowania dokonania kradzieży mienia i uszkodzenia maszyny rolniczej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c