250 złotych do sieci Rossmann za uzupełnienie ankiety? Uważaj, to oszustwo!

Przestępcy internetowi nie ustają w sukcesywnym poszukiwaniu kolejnych pomysłów, dzięki którym możliwe jest kradzież danych oraz przejęcie środków pieniężnych pieniężne naiwnych i niczego nieświadomych osób.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kolejnym oszustwem internetowym są bony do Rossmanna o wartości 250 złotych. Warunkiem ich „otrzymania” jest uzupełnienie ankiety.

Informacja o promocji pojawiała się na Facebooku. Użytkownicy otrzymywali zaproszenie do grupy „Przyjmij 250 zł!”, której liczba członków wynosi ponad 4000.

W udostępnianych postach informowano o możliwości zdobycia bonu wynoszącego 250 złotych. Nagroda przysługiwała za wypełnienie niewielkiej ankiety, do której prowadził spreparowany link.

Akcja na pierwszy rzut oka nie wzbudza żadnych podejrzeń. Powody do niepokoju pojawiają się po uzupełnieniu formularza i przejścia do kolejnego etapu, który przekierowuje na stronę doniespodzianek.com. Tam też pojawia się wymóg podania bardziej wrażliwych danych.

Rossmann poinformował, że nie jest organizatorem wspomnianej akcji. Apelujemy o ostrożność i niepodawanie wrażliwych danych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c