300+ rusza 1 lipca. W urzędzie wniosku już nie złożysz

Już od 1 lipca składać będzie można wnioski na tzw. 300+, czyli świadczenie „Dobry start”. W tym roku przyznawanie świadczenia odbędzie się na innych zasadach.

Fot. Pixabay

Każdy rodzic otrzymać może 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka, które rozpoczęło już naukę w szkole podstawowej.

W tym roku zaszła poważna zmiana jeżeli chodzi o przyznawanie środków z programu. 30 proc. wnioskodawców wybierała formę tradycyjną i sami składali wypełniony wniosek do urzędu. W tym roku nie będzie już to możliwe.

W życie wchodzą nowe przepisy, które sprawią, że to ZUS będzie odpowiedzialny za obsługę programu. Wnioski będzie można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) lub za pośrednictwem portalu Empatia.

Osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z tego rodzaju wnioskami nie będą pozbawione pomocy. Od 1 lipca mają działać mobilne punkty wsparcia na Poczcie Polskiej w których pracownicy ZUS będą zakładali zainteresowanym profile na PUE ZUS i pokażą, jak wypełnić wnioski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c