31-latek kierujący BMW usłyszał zarzuty. Tłumaczył się, że oślepiło go słońce

31-letni Krystian O. usłyszał zarzuty za spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielę na ulicy Sokratesa na Bielanach. Kierowca tłumaczył się, że oślepiło go słońce. Na miejscu zginął 33-letni mężczyzna, który ocalił życie swojemu dziecku i żonie odpychając ich.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

31-letni kierowca BMW usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz narażenia kobiety i jej dziecka, znajdujących się na oznakowanym przejściu dla pieszych, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Mężczyzna znacząco przekroczył też prędkość w terenie zabudowanym i nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych.

31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dodał, że w trakcie wypadku oślepiło go słońce.

Prokurator skierował do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt.

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wróćmy do innego wypadku, który był pod Warszawą chwilę po pasterce. Do wypadku doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2017 r. życie straciły 70-letnia Jadwiga, 43-letnia Violetta i 16-letnia Angelika. Były sąsiadkami z Turowa. Wracały z pasterki w kościele w Kobyłce.

Sprawca tego wypadku Grzegorz W. został skazany na cztery lata więzienia i czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów. Zginęły wtedy trzy kobiety.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.