34-latek oskarżony o morderstwo znanego dziennikarza. Prokuratura podaje szczegóły

We wtorek prokuratura przedstawiła 34-letniemu Łukaszowi B. zarzut zabójstwa pokrzywdzonego poprzez zadanie rany ciętej szyi. Jest też wniosek o areszt dla podejrzanego.

Fot. Milon/REPORTER

O sprawie pisaliśmy dwukrotnie. Najpierw o zabójstwie, a potem o ustaleniach dziennikarzy w tej sprawie.

34-letni Łukasz B. przyznał się do zarzutu zabójstwa 60-letniego Krzysztofa Leskiego. Skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Wiadomo, że do zabójstwa dziennikarza doszło w sylwestrową noc. Ciało znaleziono w poniedziałek w mieszkaniu na Woli. Po morderstwie, Łukasz B. wyjechał do Krakowa. Tam, zgłosił się do policjantów na Rynku Głównym i oznajmił im, że w wynajmowanym mieszkaniu dokonał zabójstwa.

Mężczyźni poznali się w jednym z warszawskich szpitali. 34-latek po wyjściu nie miał gdzie się podziać. Dziennikarz zaproponował mu miejsce u siebie. Razem mieszkali od listopada.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowy areszt podejrzanego na okres trzech miesięcy, Sąd zajmie się tym wnioskiem w środę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c