3,75 za jednego maila. Poczta Polska zarobi miliony

Poczta Polska zarobi nawet pół miliarda złotych rocznie. Tyle pieniędzy z budżetu może dostać spółka za doręczenie e-maili z urzędów. Powstanie Narodowa skrzynka e-mail i każdy będzie z niej mógł skorzystać.

Fot. Pixabay

Narodowa skrzynka e-mail to usługa do której każdy będzie miał dostęp. Wystarczy złożyć wniosek. Otrzyma się indywidualny adres e-mail na który będzie przychodzić zeskanowana korespondencja urzędowa. Usługa ruszy już 1 lipca 2021 roku.

Najpierw będzie ona dostępna dla ministerstw, potem podłączać się będą stopniowo kolejne resorty, firmy, a wreszcie i prywatni użytkownicy. Samych podmiotów publicznych będzie aż 68 tysięcy.

Przepisy zakładają, że skrzynka będzie darmowa dla każdego obywatela. Rzeczywiście, nikt bezpośrednio nie sięgnie do kieszeni Polaków, ale usługa finansowana będzie z budżetu, czyli z pieniędzy nas wszystkich. Jak pisze „Gazeta Wyborcza” stawka za jednego e-maila do 3,75 zł plus VAT. To całkiem sporo i jak zauważają eksperci prywatne firmy zajmujące się wysyłaniem elektronicznych listów poleconych są tańsze nawet trzykrotnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c