39-latek jechał niesprawnym traktorem w stanie nietrzeźwości i na zakazie!

39-letni mieszkaniec gminy Latowicz, odpowie za kierowanie traktorem Ursus w stanie nietrzeźwości. Brak oświetlenia, brak badań technicznych i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to kolejne drogowe przewinienia popełnione przez 39-latka i ujawnione przez policjantów w czasie kontroli. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do obowiązujących przepisów. Ich łamanie wiąże się z odpowiedzialnością prawną i finansową.

Fot. Pixabay

W czwartek ok. godz. 17:30, podczas patrolowania miejscowości Chyżyny, policjanci drogówki zauważyli jadący bez oświetlenia traktor Ursus. Od razu zatrzymali go do kontroli. W czasie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że 39-latek jest nietrzeźwy, i wskazało ponad dwa promile alkoholu we krwi. To był jednak dopiero początek kłopotów traktorzysty.

W wyniku dalszego sprawdzenia policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Latowicz od 18 lat nie wykonywał obowiązkowych badań technicznych swojego Ursusa. Mundurowi zatrzymali więc dowód rejestracyjny tego pojazdu. Aby go odebrać, mężczyzna będzie musiał potwierdzić stan techniczny traktora na stacji diagnostycznej.

Dodatkowo, policjanci sprawdzili 39-latka w policyjnych bazach danych. Okazało się, że nie powinien on w ogóle jechać jakimkolwiek pojazdem. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim skazał go bowiem wcześniej za podobne przestępstwa i zabronił mu jazdy pojazdami mechanicznymi do sierpnia 2019 roku.

Za niestosowanie się do wyroku sądu, mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za kierowanie traktorem pod wpływem alkoholu.

Policjanci kolejny raz apelują aby nie wsiadać za „kółko” w stanie nietrzeźwości. Takie postępowanie naraża innych na niebezpieczeństwo. Ostrzegamy jednocześnie, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych którzy nie zastosują się do zaleceń i złamią prawo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c