5 grudnia na Placu Zamkowym rozbłyśnie najpiękniejsza choinka w mieście!

W sobotę 5 grudnia Warszawa pokaże swoje świąteczne oblicze. O godzinie 17.00 na Placu Zamkowym w Warszawie wspólnie zapalimy najpiękniejszą choinkę w mieście, a cały Trakt Królewski i wszystkie iluminowane ulice rozbłysną świątecznymi barwami – Na imprezę zaprasza Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Stołeczna Estrada, miejska instytucja kultury – organizator wydarzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwszy weekend grudnia to od lat magiczny moment, w którym Warszawę odwiedza Święty Mikołaj. To właśnie wtedy stolica pięknieje dzięki świątecznej aurze. Tak będzie i tym razem.

O godzinie 17.00 na scenie przy Zamku Królewskim pojawią się baśniowe postaci oraz elfy, które towarzyszyć będą Świętemu Mikołajowi. Nastrojowe utwory zaśpiewają dzieci z zespołu „Fasolki”, a „Mazowsze” zaprezentuje bogactwo tradycyjnych pieśni i przyśpiewek.

Na rozświetlenie choinki nie będziemy musieli długo czekać, ale wszystko zależy od komety, którą niedawno mogliśmy obserwować na niebie. Podobno tego dnia ma pojawić się nad Warszawą i pomóc w inauguracji świątecznej iluminacji. Zaraz potem wraz z całym barwnym orszakiem Świętego Mikołaja wyruszymy w paradzie, która przejedzie od ulicy Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, aż do ulicy Chmielnej.

Atrakcją wydarzenia będzie świąteczny namiot, w którym będzie można poczuć się jak wyjątkowy cukiernik. Świeżo upieczone, pachnące pierniczki ozdobimy lukrem i innymi ozdobami. Na chętnych czekać będą też przepiękne kartki prezentujące Warszawę w ciepłej, świątecznej odsłonie. Na miejscu pracownicy Poczty Polskiej przybiją specjalny stempelek i kartka będzie gotowa do wysłania.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.