500 złotych za badania na obecność koronawirusa w jednym ze szpitali w Warszawie!

W Szpitalu Zakaźnym w Warszawie za wykonanie testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2 trzeba zapłacić 500 złotych. Pokrycie kosztów badania nie dotyczy pacjentów z podejrzeniem.

Fot. Shutterstock

Na dokumencie, które zostało wydane przez Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie podano, że „Z dniem 05.02.2020 roku wprowadza się cennik badania RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania: 500 złotych

Do sytuacji odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który podkreślił, że badania są bezpłatne. Nie wie czemu takie zarządzenie wprowadził szpital. Sprawę będzie wyjaśniał wiceminister wraz z dyrekcją szpitala.

Natomiast Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował „Nie zgadzam się na żadne komercyjne działania. Wszystkie badania są bezpłatne.

Każdy obywatel i każda osoba, która przebywa na terenie Rzeczypospolitej, która wymaga badań, ma je wykonane za darmo, bezpłatnie. Nie zgadzam się na żadne komercyjne działania. Ustaliliśmy to z dyrekcją” – dodał Szumowski

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.