55-letni kierowca prowadził autokar po spożyciu alkoholu

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy autobus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie z dróg kierujących „na podwójnym gazie”. Policjanci kontrolują przede wszystkim autobusy i autokary. Do tej pory w wyniku działań, policjanci ujawnili 55-letniego kierowcę autokaru, który przewoził osoby w stanie po użyciu alkoholu.

Fot. Policja

 

Policyjna akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych i trwała cały dzień. Działania kontrolno-prewencyjne skoncentrowane były głównie na kierujących autobusami, autokarami i busami. Jest to odpowiedź na wciąż zdarzające się, czasem tragiczne w skutkach, przypadki kierowania autobusami przez osoby pod wpływem alkoholu.

Do tej pory policjanci WRD ujawnili kierowcę autokaru, który wsiadł za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu. 55-latek przewoził pasażerów w Czosnowie na ul. Warszawskiej. Stracił już prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem za wykroczenie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.