55-letni pedofil upił i zgwałcił 13-latkę. „Miała drgawki i wymiotowała, a jej ubranie było porozpinane”

Jest wyrok w głośnej sprawie. 55-letni Adam K. upił i wykorzystał 13-latkę. Został skazany na cztery lata więzienia. Musi też zapłacić poszkodowanej nastolatce 50 tys, zł zadośćuczynienia.

Fot. Shutterstock

Pokrzywdzoną reprezentowali prawnicy współpracujący z Fundacją Przeciw Kulturze Gwałtu, która opisała finał sprawy.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ uznał ponad 50-letniego oskarżonego winnym tego, że wykorzystał bezradność 13-letniej dziewczyny i doprowadził ją do obcowania płciowego. Przekładając to z prawniczego na polski i trochę upraszczając, sąd uznał, że oskarżony zgwałcił nastolatkę będącą pod wpływem alkoholu” – pisze organizacja.

„Za ten czyn sąd skazał oskarżonego na 4 lata pozbawienia wolności bez zawieszenia i na zapłatę 50.000 zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej dziewczyny.

Fundację tradycyjnie reprezentował Adam Kuczyński – Radca Prawny, ale nie udałoby się to wszystko bez cudownych adw. Karolina Gierdal, r. pr. Anna Kruszewska i apl. adw. Kamila Ferenc, która reprezentowała pokrzywdzoną w sądzie”.

Do zdarzenia doszło 21 września 2018 roku. 13-latka przyjechała do koleżanki. Razem spożyły alkohol i poszły na spacer. Niedaleko nasypu kolejowego niedaleko Targowej poprosiły dwóch mężczyzn o papierosa. Mężczyźni zaproponowali im alkohol. Kiedy jedna z nastolatek była nietrzeźwa, Adam K. zaczął ją całować, a potem zaciągnął w pobliskie zarośla i wykorzystał seksualnie.

Pokrzywdzoną reprezentowali prawnicy współpracujący z Fundacją Przeciw Kulturze Gwałtu. Organizacja, która działa od lutego tego roku udziela porad prawnych, osobom, które doświadczyły przemocy seksualnej. Fundacja uczestniczy obecnie w około 20 postępowaniach sądowych w całym kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.