6 szpitali ginekologicznych w Warszawie z pełnym zakresem świadczeń zdrowotnych

Ratusz poinformował, że sześć szpitali ginekologicznych w stolicy będzie dawało dostęp do lekarzy, którzy nie podpisali klauzuli sumienia.  To jest jedna z obietnic, które zapowiadał Rafał Trzaskowski przed wyborami.

Fot. Shutterstock

W Warszawie jest 6 szpitali ginekologiczno- położniczych lub posiadających oddziały ginekologiczno-położnicze, dla których miasto jest podmiotem tworzącym. Urząd Miasta Warszawa poinformował w specjalnym komunikacie o tym, że wszystkie szpitale o tym profilu deklarują, że zapewnią w nich dostęp do lekarzy bez klauzuli sumienia.

Taki dostęp daje pacjentkom prawo do pełnego zakresu świadczeń zdrowotnych. Wśród świadczeń jest również antykoncepcja awaryjna, oznaczająca przepisanie odpowiednich środków po konsultacji z lekarzem.

Szpitale w Warszawie, z których można skorzystać w pełnym wymiarze leczenia to Centrum Medyczne Żelazna, Szpital Specjalistyczny im. Krysi Niżyńskiej, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Szpital Bielański, Szpital Praski i Szpital Solec. Już w swoim programie wyborczym Rafał Trzaskowski zapowiadał, że tak się stanie. Jak widać, obietnicy dotrzymał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c