60 milionów złotych na deszczówkę? Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchamia dopłaty!

Już za niecały miesiąc, bo na początku czerwca, zostanie zorganizowany nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji miejskich, które przyczynią się do zwiększenia ilości retencyjnej wody. 

Fot. Pixabay

Jak poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, samorządy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 60 milionów złotych.

Wspomniana kwota przeznaczona jest na inwestycje, które mają wspomóc gospodarowanie wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej.

Dzięki temu możliwa będzie nie tylko rozbudowa systemu zbierania oraz retencji wody, lecz także budowa oraz modernizacja istniejących sieci kanalizacji deszczowych.

Jak podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, dzięki nowym rozwiązaniom możliwa będzie bardziej efektowna walka z suszą. Proces retencji wody zostanie doceniony zwłaszcza w sytuacji niewielkiej ilości opadów deszczu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c