65 pracowników WHO zarażonych koronawirusem! Wyciekła korespondencja !

Wyciekła korespondencja mailowa Światowej Organizacji Zdrowia. Jak wynika z jej treści, aż 65 pracowników WHO zachorowało na wirusa SARS-CoV-2. Wśród nich jest bliski współpracownik dyrektora generalnego.

Fot. Pixabay

Jak podaje agencja prasowa Associated Press, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało łącznie 65 pracowników centrali Światowej Organizacji Zdrowia. Wśród nich jest członek zespołu kierowniczego dyrektora generalnego, Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa.

Zakażeni są pracownicy centrali mieszczącej się w Genewie, w Szwajcarii. Połowa z nich swoje obowiązku pełniła przebywając w domu. Jednak 5 z nich wykonywało pracę w siedzibie organizacji i miało ze sobą kontakt.

Na całym świecie zakażonych koronawirusem jest już ponad 55 milionów osób, z czego zmarło 1,34 mln. Wiele osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, dlatego faktyczna liczba osób zmagających się z wirusem SARS-CoV-2 może być znacznie wyższa. W Polsce w ostatnich dniach można zauważyć tendencję spadkową, jednak trzeba zwrócić też uwagę na mniejszą liczbę wykonywanych testów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c