8,5 kilogramów heroiny ukryte w walizkach na Lotnisku Chopina. Wartość to nawet 1,7 mln złotych

Ponad 8,5 kg heroiny ukrytej w walizkach podróżnych zatrzymali na Lotnisku Chopina funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Szacunkowa wartość narkotyków to ponad 1,7 miliona złotych.

Heroinę przewoziły dwie podróżne – obywatelki Holandii i Wielkiej Brytanii, które przyleciały z Johannesburga do Warszawy odrębnymi rejsami. Podczas kontroli bagażu, uwagę funkcjonariuszy zwróciła nienaturalna grubość spodu walizek. Pomiędzy ściankami, w podwójnym dnie, ukryte były po dwie paczki oklejone folią i taśmą, zawierające granulat koloru beżowego. Wstępny wynik badania narkotestem, jak i szczegółowe badania w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziły, że jest to heroina. Holenderka próbowała przemycić ponad 5 kg heroiny, natomiast obywatelka Wielkiej Brytanii miała w walizce ukryte blisko 3,5 kg narkotyków.

Podróżne zostały zatrzymane. Po przesłuchaniu w Prokuraturze, Sąd zastosował wobec obu kobiet tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Postępowanie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

To kolejne w tym roku udaremnione próby przemytu heroiny na Lotnisku Chopina. W czerwcu br. mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali obywatela Grecji przewożącego blisko 6 kilogramów heroiny, miesiąc później ponad 5 kg heroiny ukryła w walizce obywatelka Hiszpanii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.