Koronawirus w Polsce. Obostrzenia i zakazy. Co zmieni się od soboty?
Od najbliższej soboty wchodzi nowy pakiet obostrzeń – poinformował minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej.
Jest to związane z eskalacją liczby zachorowań. Przypominam, że w czerwonej strefie lokale gastronomiczne będą mogły operować tylko do godziny 22:00.
Przypominam, że maseczki staną się od soboty obowiązkiem nie tylko w strefie czerwonej, mówię tutaj o otwartej przestrzeni, ale także w żółtej.
Na koniec ograniczamy liczbę uczestników imprez okolicznościowych, czyli wesel styp i innych tego rodzaju spotkań. Tutaj wprowadzamy takie obostrzenia że w strefie zielonej zmniejszamy liczbę uczestników ze 150 do 100, w strefie żółtej ze 100 do 50-75. W strefie czerwonej pozostaje ta liczba która była poprzednio czyli 50.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.
