Twoje paczki bez kolejek: Poradnik korzystania z Szybkie Nadania InPost
Bez wątpienia Urządzenia Paczkomat zrewolucjonizowały polski rynek. Paczki wysyła i odbiera się bardzo szybko i intuicyjnie – bez kolejek do kas i bez wypełniania długopisem długiej etykiety. Jak korzystać? Jakie są największe zalety korzystania z tego typu rozwiązania? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.
Urządzenia Paczkomat doceniły już miliony Polaków i nie tylko. InPost wkroczył bowiem m.in. do Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Niezależnie od tego, gdzie jest, rewolucyjny i intuicyjny sposób nadawania paczek spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem.
Jakie są największe zalety korzystania z Urządzenia Paczkomat?
W naszej redakcji nie ma osoby, która nie korzystałaby z Urządzenia Paczkomat. Wszyscy zgodnie twierdzą, że największymi zaletami tego typu rozwiązania jest wygoda i oszczędność czasu. Tradycyjny model doręczenia jest dobry, o ile przebywacie cały dzień w jednym miejscu. Dla osób pracujących, często wychodzących, a przede wszystkim aktywnych, zwykły kurier nie wystarcza. Kiedy biegamy po mieście, rzadko kiedy zastanawiamy się kiedy przyjdzie nasza przesyłka i najczęściej o niej po prostu zapominamy. Tutaj nie mamy takiego problemu. Przesyłkę możemy odebrać w ciągu 48h po tym, jak zostanie już włożona do Urządzenia Paczkomat. Wystarczy wpisać numer telefonu i kod, który dostajemy w SMS, mailu lub aplikacji i odebrać przesyłkę. Można też zeskanować kod QR lub otworzyć skrytkę zdalnie, nie dotykając nawet ekranu. Jednocześnie to ostatnie rozwiązanie jest również bezpieczne, bo aplikacja musi wykryć, że jesteś w pobliżu Urządzenia Paczkomat.
Poza tym to ogromna oszczędność czasu zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Nie trzeba stać w długiej kolejce czy czekać na kuriera. Idziemy kiedy chcemy, do najbliższego Urządzenia Paczkomat i tam nadajemy lub odbieramy przesyłkę. Kiedy chcemy oznacza także o północy, 3 czy 5 nad ranem. Urządzenia Paczkomat nie mają wyznaczonych godzin pracy więc możemy odbierać i nadawać o dowolnej porze dnia i nocy.
Jak nadać paczkę w Urządzeniu Paczkomat InPost?
Są dwa sposoby, aby nadać paczkę. Można to zrobić przez aplikację i nadać bez etykiety bezpośrednio w Urządzeniu Paczkomat lub najpierw przygotować się w domu i nadać z etykietą. Obydwa sposoby są wygodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
1. Nadaj paczkę z etykietą przez SzybkieNadania.pl
- wejdź na szybkienadania.pl,
- wybierz formę dostawy, rozmiar paczki, uzupełnij dane odbiorcy, nadawcy i wybierz Urządzenie Paczkomat odbiorcy. Można tez nadać paczkę z Urządzenia Paczkomat i wybrać dostawę kurierem na adres odbiorcy,
- zapłać online za wybraną usługę,
- wydrukuj etykietę i umieść ją na paczce,
- Idź do dowolnego Urządzenia Paczkomat i zeskanuj kod z etykiety. Skrytka otworzy się automatycznie – wystarczy umieścić paczkę i zamknąć drzwiczki. Na ekranie Urządzenia Paczkomat zobaczysz potwierdzenie, że wszystko przebiegło prawidłowo.
2. Nadaj paczkę za pomocą aplikacji InPost Mobile
- zainstaluj aplikację InPost Mobile, uruchom ją i uzupełnij swoje dane (ten krok wykonuje się tylko raz),
- wypełnił wszystkie dane dotyczące rozmiaru paczki, sposobu dostawy, dane odbiorcy, nadawcy i dane na temat Urządzenia Paczkomat, a następnie opłać przesyłkę. Na ekranie pojawi się 9 cyfrowy kod.
- idź do Urządzenia Paczkomat. Możesz albo wpisać kod na czytniku (masz go też w aplikacji w sekcji nadawanie) albo też wejść w aplikację i otworzyć skrytkę bez dotykania ekranu.
Urządzenia Paczkomat InPost stanowią prawdziwą rewolucję w dziedzinie logistyki i e-commerce, dostarczając rozwiązania dostosowane do szybkiego tempa życia. Wygoda, oszczędność czasu, dostępność 24/7, a także bezpieczeństwo transakcji to kluczowe zalety, które przekonały już miliony użytkowników w Polsce i za granicą. Niezależnie od tego, czy jesteś nadawcą, czy odbiorcą, Urządzenia Paczkomat oferują elastyczność i wygodę, umożliwiając zarządzanie przesyłkami na własnych warunkach.
Płatny artykuł promocyjny powstał przy współpracy z firmą InPost.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.