Warszawscy taksówkarze szykują strajk! Planują zablokować miasto w środku tygodnia

Warszawscy taksówkarze zapowiadają protest, który ma odbyć się przed nadchodzącymi wyborami. Przeciwstawiają się oni decyzji Rady Warszawy, która zdjęła z obrad obywatelski projekt uchwały podnoszącej maksymalną taryfę

Fot. Pixabay

Portal tokfm.pl informuje, że 15 marca Rada Warszawa zdjęła z porządku obrad punkty dotyczące przewozu osób. Z tego względu taksówkarze, pracujący w stolicy, zapowiedzieli protesty. Jak ustalił reporter Radia Kolor odbędą się one w dniach 27 marca (środa) o godzinie 14:00 przy ul. Emilii Plater, 4 kwietnia (czwartek) w godzinach 9:30-16:00 na Placu Defilad oraz 5 kwietnia (piątek) od 13:00 do 18:00 na ulicy Gordona Benetta, przy Lotnisku Chopina.

Taksówkarze od dłuższego czasy apelują o zmianę taryf. Na ten moment maksymalna kwota, która została ustalona w roku 1995, za przejazd jednego kilometra to 3 złotych. Wnioskodawcy zaproponowali podniesienie jej do 4 złotych za kilometr. Swoje prośby argumentują wzrostem kosztów prowadzenia działalności, wysokimi składki na ubezpieczenie społeczne oraz rosnącymi koszty paliwa. Zwracają oni również uwagę na potrzebę podniesienia jakości usług, ze względu na dużą konkurencję kierowców prywatnych firm (typu Uber czy Bolt).

Źródło: eska.pl

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl