Otwarta Ząbkowska wraca po nowym roku!

W piątek i sobotę, 6 i 7 stycznia 2017 r., ulica Ząbkowska zostanie zamknięta dla ruchu drogowego i otwarta na mieszkańców. Wspólne gotowanie, koncert, literacki slam, wystawy i spotkania z artystami, warsztaty dla najmłodszych – to część atrakcji Otwartej Ząbkowskiej.

Fot. Otwarta Ząbkowska – lato 2016

Działania „Zimowej Otwartej Ząbkowskiej” będą realizowane w różnych miejscach ulicy Ząbkowskiej i okolicach od okresu przedświątecznego, aż do kulminacji, czyli piątku i soboty, 6 – 7 stycznia 2017 r. Osią zimowej edycji projektu jest wspólne świętowanie. Wydarzenia będą odwoływać się do współistniejących niegdyś na Pradze kultur. W sobotę, 7 stycznia wzdłuż ulicy stanie stół, do którego mieszkańcy zaproszą odwiedzających ich gości. Wspólną biesiadę poprzedzi kolektywne gotowanie. W namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy usłyszymy koncert pt.: „Wschód – Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi teraz i w przeszłości, do jej otwartości na różnorodne kultury oraz do jej gwarności ulicznej i artystycznej. Wystąpią artyści, którzy potrafią połączyć profesjonalne granie z prawdziwą energią gwarnej, targowej praskiej ulicy – Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś).
Jan Kubicki stworzy z lodu „Praską Syrenkę”, a pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się Giełda Niechcianych Prezentów, różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych, literacki slam, a także wystawy i spotkania z artystami. Wcześniej, na wydarzenie zapraszać będą mieszkańców kolędnicy.

Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania” – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Zimowa edycja jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. Organizatorami są: Teatr Powszechny, Stowarzyszenie Hokuspokus, Fundacja Zmiana, Stowarzyszenie Warszawskie Bractwo Bartne oraz Stowarzyszenie My. Wydarzenie jest organizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy.

Co to jest Zintegrowany Program Rewitalizacji?
Program rewitalizacji wpływa na rozwój prawej strony Warszawy na wielu płaszczyznach. Są to inwestycje w nowe budynki oraz poprawa stanu technicznego i walorów estetycznych historycznych kamienic. Z drugiej strony – zaproponowane zmiany umożliwią rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integrację i wsparcie mieszkańców. Działania skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Jesienią otworzyliśmy Centrum Kreatywności Targowa, w pierwszych dniach grudnia – Centrum Młodych przy Inżynierskiej. Warszawa przeznaczy na program rewitalizacji 1,4 mld zł.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl