Kończy się ważność e-hologramów. Co zrobić, żeby zachować prawo do zniżek?
30 września stracą ważność e-hologramy wgrane na Warszawskich Kartach Miejskich. Dlatego też, aby nadal korzystać ze zniżek jakie zapewniają, konieczne jest przedłużenie terminu ich obowiązywania. Można to zrobić w bardzo prosty sposób, a cały proces zajmuje tylko chwilę.
Osoby, które korzystają z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka oraz mieszkają w Warszawie i rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2016 rok w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych, powinny do 30 września przedłużyć ważność
e-hologramu.
Najprościej zrobić to w najbliższym stacjonarnym automacie biletowym. Można także skorzystać z dowolnego biletomatu, znajdującego się w pojazdach komunikacji miejskiej, które obsługują Warszawską Kartę Miejską.
Co mają zrobić osoby, które do tej pory nie wyrobiły sobie Karty Warszawiaka oraz Karty Młodego Warszawiaka?
Osoby, które mieszkają w Warszawie, rozliczyły podatek za 2016 rok
w stołecznym urzędzie skarbowym, a jeszcze nie posiadają Karty Warszawiaka, powinny zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów lub Wydziału Obsługi Mieszkańców wraz z prawidłowo wypełnionym wnioskiem, dowodem tożsamości oraz jednym z poniższych dokumentów:
- kopią pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie lub
- zaświadczeniem z urzędu skarbowego potwierdzającym fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) lub
- urzędowym poświadczeniem odbioru wydanym przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO zawierającym wygenerowany numer dokumentu zgodny z identyfikatorem dokumentu UPO.
Szczegółowe informacje o zasadach przedłużania uprawnień przysługujących w ramach Karty Warszawiaka i Młodego Warszawiaka oraz wyrabiania po raz pierwszy Karty Warszawiaka i Młodego Warszawiaka są dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „karta warszawiaka”.
Redaktor naczelny portalu. Absolwent Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.