Abonament RTV zapłacimy nawet jeżeli nie będziemy chcieli! Projekt ustawy czeka

Z przepisów wynika, ze każdy, kto ma w domu odbiornik radia lub telewizji podlega abonamentowi RTV. Niedługo abonament ma zniknąć i zapłacimy go nawet jeżeli nie będziemy chcieli.

Fot. Pixabay

Projekt nowej ustawy jest już gotowy od 2017 roku. Prawo i Sprawiedliwość miała wprowadzić go jeszcze w 2019 roku, ale póki co temat nie jest poruszany. Rząd nie chciał zapewne rozgrzewać emocji przed wyborami. Ustawa zakłada bowiem, że opłata abonamentowa zostanie doliczona do podatku. Krótko mówiąc co miesiąc nasz pracodawca (lub my, jeżeli płacimy za siebie) będzie płacić podatki do których doliczana będzie opłata za abonament RTV. Nasz dochód będzie pomniejszony o tę właśnie opłatę.

Obecnie jeżeli korzystamy tylko z radia opłata za każdy miesiąc wynosi 7 zł. Łącznie więc opłata za rok to 84 zł pod warunkiem, że opłatę uiszczamy za każdy miesiąc oddzielnie.

Opłata za miesiąc korzystania z odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiowego do 22,70 zł. Jeżeli więc płacimy za każdy miesiąc oddzielnie to 272,40 zł. Jeżeli abonent uiści opłatę za cały rok z góry do 25 stycznia 2020 roku otrzymuje 10-procentową zniżkę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c