Absurdalny przepis dotyczący przewozu osób. Dotyczy limitu podróżujących

Zmieniły się obostrzenia dotyczące wielu branż. Wśród nich jest zapis o limicie osób przewożonych samochodami. „Auto-Świat” odkrył absurdalny przepis. Wynika z niego, że samochodem osobowym można zabrać więcej osób niż vanem.

Fot. Shutterstock

Od 3 listopada weszły w życie nowe przepisy dotyczące przewozu osób. Jak informuje „Auto-Świat” w samochodach osobowych według nowych przepisów może podróżować nawet do siedmiu osób. Jeśli chodzi o vany i minibusy, które fabrycznie posiadają 9 lub 8 miejsc,  limit wynosi połowę, czyli dostępne do użytku są tylko 4 miejsca siedzące.

W rozporządzeniu wpisano tylko jedną kategorię pojazdów, właśnie 8 i 9 osobowe vany. Jeśli jadą nim osoby, które nie mieszkają wspólnie, limit osób wynosi 4, łącznie z kierowcą. Natomiast w samochodach osobowych nie ma problemu, aby wspólnie jechało nawet 7 osób, w przypadku gdy np. jest to SUV i ma możliwość rozłożenia dodatkowych siedzeń.

W komunikacji miejskiej przepisy są wciąż takie same. W autobusach i tramwajach może być zajęta połowa miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu co drugiego miejsca siedzącego wolnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c