Adam Niedzielski opublikował „czarne statystyki”. Apeluje do Polaków!

Dziś rano Adam Niedzielski opublikował w mediach społecznościowych dane dotyczące zgonów z powodu koronawirusa. Jak podkreśla, większość osób była niezaszczepiona. Dlatego po raz kolejny zaapelował i zachęcił , aby udać się na szczepienia. 

Fot. Shutterstock

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś rano o statystykach dotyczących liczby zgonów z powodu koronawirusa. Zwrócił uwagę na ważny problem- najwiecej osób zakażonych, które umierają są to osoby niezaszczepione. I to nie są seniorzy, a osoby w wieku do 44 lat.

„Od początku stycznia tego roku w starciu z COVID-19 nie poradziło sobie 1085 osób do 44. roku życia. Ta czarna statystyka mogłaby być inna dzięki szczepieniom, gdyż tylko 3 proc. czyli 36 z tych osób było w pełni zaszczepionych”

-napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

W tej chwili w pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 milionów Polaków. Lekarze wciąż podkreślają, że szczepienia to aktualnie jedyna forma walki  z koronawirusem. Nie jest wykluczone, że zaszczepiony nie zarazi się COVID-19, ale ryzyko ciężkiego przechodzenia choroby, hospitalizacji czy zgonu, jest dużo mniejsze niż w przypadku osoby niezaszczepionej.

Jak przekazano wczoraj na rządowych stronach, w Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 mln 406 687 osób. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi blisko 42,7 mln.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c