Adam Niedzielski ponownie zabiera głos w sprawie zamknięcia cmentarzy. Mówi wprost!

Czy w związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w Polsce rząd zdecyduje się jednak zamknąć cmentarze na Wszystkich Świętych? Adam Niedzielski powiedział dziś wprost- żadnych takich środków nie będzie podejmował. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegłym roku rząd niespodziewanie zamknął cmentarze, tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Teraz Polacy obawiają się powtórki tego scenariusza. Minister zdrowia już raz wypowiadał się na temat zamknięcia cmentarzy. Zaznaczał, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej, jednak rząd raczej nie ma tego w planach.

Dziś Adam Niedzielski ponownie zapewnił- cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte. Dodał, że prowadzone były na ten temat rozmowy z premierem i ustalono, że żadnych takich środków rząd nie będzie podejmował.

Na temat ewentualnych obostrzeń mówił też dziś wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Poinformował, że jeszcze w piątek odbędą się dwa spotkania, jedno resortu zdrowia z wojewodami, drugie natomiast to spotkanie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Podczas niego zapadną decyzję, co dalej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c