Adam Niedzielski: „Tak działają szczepienia”. Pokazał wykres

Wciąż wiele osób nie zdecydowało się przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19. Adam Niedzielski po raz kolejny zachęca Polaków do szczepień. W mediach społecznościowych opublikował wykres, w którym pokazane jest porównanie liczby zakażeń z września 2020 i 2021 roku.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak oceniają eksperci, mamy już do czynienia z czwartą falą COVID-19, która z dnia na dzień przebiera na sile. Według zapowiedzi, szczyt tej fali może być na przełomie października i listopada. Dzieje się tak głównie dlatego, że atakuje odmiana wirusa delta, która jest szczególnie zakaźna. Dlatego lekarze i naukowcy apelują, aby się szczepić.

Adam Niedzielski opublikował na swoim Twitterze wykres, w którym poinformował o liczbach zakażeń koronawirusem we wrześniu 2020 roku oraz jak to wyglada obecnie. Zwrócił uwagę, że kluczową rolę odegrały właśnie szczepienia. Widać, że kiedy w zeszłym roku było blisko 1,5 tysięcy przypadków, w tym roku jest ich około 900.

 

Dziś liczba przypadków zakażeń koronawirusem wyniosła 1234, z czego prawie 200 w województwie mazowieckim. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, a liczba tych, którzy mieli choroby współistniejące wyniosła 16.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c