Adam Niedzielski zaprasza Komitet Protestacyjny na rozmowy. „Proszę o nieodtrącanie wyciągniętej ręki”

Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia, zwrócił się on do Komitetu Protestacyjnego. Adam Niedzielski zaprosił na rozmowy. Złożył także kondolencje rodzinie zmarłego w „Białym Miasteczku” mężczyzny.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Do tragicznej sytuacji doszło w sobotę w „Białym Miasteczku”. 94-letni mężczyzna zabił się, zostawiając list, w którym napisał, że to „protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny”. Mimo natychmiastowej pomocy mężczyzna zmarł w szpitalu.

Wyrazy współczucia dla rodziny wyraził dziś minister zdrowia podczas konferencji prasowej. Zwrócił się także do Komitetu Protestacyjnego. Zaprosił strajkujących na rozmowy, podkreślił, że może to być chociażby dziś o godzinie 14:00.

„Problemy musimy rozwiązywać przy stole i proszę Komitet Protestacyjny o nieodtrącanie wyciągniętej ręki.”

-zaznaczył. Przypomnijmy, pracownicy służb medycznych strajkują w celu poprawienia jakości pracy. Oczekują także podwyżek wynagrodzeń. Protestujący przedstawili swoje postulaty, chcą też bezpośredniego spotkania z premierem, które do tej pory się nie odbyło.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c