Afera w warszawskich szkołach: MPWiK narzuca producenta poidełek

Fot. zdrowa-woda.edu.pl

Fot. zdrowa-woda.edu.pl

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, ogłosiła, że w szkołach wystartuje program montowania dystrybutorów wody. Tzw. „poidełka” mają dostarczać czystą wodę z miejskiej sieci. Miasto wyda na to z budżetu prawie półtora miliona złotych.

MPWiK szuka teraz producenta, który zamontuje urządzenia. Problem w tym, że specyfikacja warunków zamówienia dopuszcza do przetargu jedynie jeden jedyny model źródełka jednego producenta – donosi stołeczna Gazeta Wyborcza. Innymi słowy specyfikacja została napisana tak, by mógł ją spełnić tylko jeden producent. Według MPWiK ponieważ przetarg oszacowano poniżej 414 tys. euro, spółka nie musi kierować się ustawą o zamówieniach publicznych. MPWiK zdecydowało więc, że najlepsze będzie źródełko firmy Franke Washroom Systems.

Podobno wybrano ten model, bo „jego parametry techniczne zapewniają trwałą i bezpieczną eksploatację”. Brzmi to jednak jak formułka z gazetki dyskontu, a nie poważnej firmy publicznej. Zastrzeżenia zgłaszają już inne spółki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.