Aktywiści zachwyceni! Al. Jerozolimskie z 1 pasem dla samochodów

W czwartek, 20 maja, o godz. 10.00 odbyła się konferencja dotycząca zmian, które czekają Aleje Jerozolimskie (plac przed Warszawskim Pawilonem Architektury ZODIAK, pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4).

Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41217048

W spotkaniu wzięli udział: Michał Olszewski – zastępca prezydenta m.st. Warszawy oraz Łukasz Puchalski – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Aleje Jerozolimskie czeka przebudowa – mają zostać zwężone do jednego pasa ruchu w każdym kierunku.

To nie wszystko w „Nowym Centrum Warszawy” zmienić ma się parkowanie – z prostopadłego na równoległe.

Jeden pas ruchu dla samochodów zajmie droga rowerowa. Mieszkańcy zyskają także pasy zieleni.

Pomysłem zachwyceni są aktywiści z Miasto Jest Nasze:

„#PresjaMaSens! Ratusz wreszcie pokazał odważny pomysł na transformację jednej z kluczowych ulic Warszawy: Alej Jerozolimskich (a właściwie ich krótkiego fragmentu od Marszałkowskiej do Nowego Światu) 👏Będzie bardziej pieszo i rowerowo, więcej zieleni, buspasy, szersze chodniki.

O to, żeby Aleje przywrócić do miejskiego życia, apelowaliśmy już półtora roku temu. Na zdjęciu nasza akcja podczas której zmieniliśmy nazwę na tabliczce na „Trasa Jerozolimska”.
Wygląda na to, że chociaż na krótkim fragmencie Aleje przestaną być trasą przelotową. Obyśmy się doczekali” – piszą w mediach społecznościowych.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c