Aktywizacja seniorów… z odmienną orientacją płciową

Stowarzyszenie Lambda chce aktywizować osoby starsze z… grupy LGBT. Wspólne wyjścia do teatru, kina, wycieczki grupowe i warsztaty, a w końcu… wspólny coming out przed rodziną. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Fot. Wikimedia

Fot. Wikimedia

Na stronie programu możemy przeczytać: „Podczas pierwszej edycji projektu głównie spędzałam czas ze wspaniałą kobietą po 60. roku życia – Marią, czyli tzw. Seniorką. Razem wychodziłyśmy na kawę, do parku, na wystawy – nie było czasu na nudę! To doświadczenie uświadomiło mi, że seniorzy i seniorki są osobami pełnymi energii i zapału do działania! Na naszym projekcie skorzystali nie tylko uczestnicy, ale również osoby z młodszego pokolenia, które im towarzyszyły w trakcie projektu. Maria przekazała mi wiele bezcennych mądrości życiowych.” – powiedziała Agnieszka Wiciak, tutorka osoby starszej oraz koordynatorka drugiej edycji programu.

Osoby, które chcą się zgłosić do programu musza skontaktować się z organizacją telefonicznie lub za pomocą strony WWW.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.