Alarm bombowy w trzech przedsiębiorstwach na Ochocie. Zatrzymano mężczyznę z… Podlasia

Dzięki współpracy policjantów z Ochoty i Hajnówki, zatrzymany został 48-letni Marek R. Mężczyzna może mieć bezpośredni związek z wywołaniem fałszywego alarmu w trzech warszawskich przedsiębiorstwach.

Fot. Policja

Fot. Policja

Wszystko zaczęło się w piątek przed 15:00. Wówczas to, na telefon służbowy jednego z warszawskich przedsiębiorstw zadzwonił mężczyzna. Z informacji jaką przekazał wynikało, że tę oraz dwie inne firmy zgłaszający „wysadzi”. Taka wiadomość dotarła do stołecznych patroli policyjnych. Sprawdzono podane obiekty pod kątem pirotechnicznym. W środku nie było żadnego niebezpiecznego ładunku.

Równolegle do czynności sprawdzających, policjanci poszukiwali autora telefonicznego powiadomienia. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III ustalili mężczyznę, mogącego mieć związek z fałszywym alarmem. Trop prowadził do Hajnówki. Natychmiast swoje ustalenia przekazali kolegom z garnizonu podlaskiego. Tego samego dnia, tuż po 18:00 hajnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało 48-latek był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad pół promila i trafił do policyjnej celi.

Policjanci z Hajnówki, pod nadzorem prokuratorskim wykonują dalsze czynności w sprawie. 48-latkowi grozić może kara nawet do 8 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c