Alarmujące dane ze stolicy: stan wody w Wiśle wynosi niecałe 50 cm! Sprawę komentuje prezydent

Jak poinformował Prezydent Rafał Trzaskowski, stan wody w Wiśle osiągnął alarmujący poziom i wynosi niespełna 50 cm. Susza, tuż po koronawirusie, najbardziej daje się stolicy we znaki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wody w Wiśle ubywa i na chwilę obecną wynosi 50 cm. Z uwagi na powagę sytuację, ratusz rozpocznie kampanię informacyjną, która ma przekonać mieszkańców do oszczędzania wody.

Podczas dzisiejszej konferencji Rafał Trzaskowski był pytany o to, jakie ruchy na rzecz ograniczenia skutków postępujących suszy ma zamiar podjąć miasto. Jak zaznaczył prezydent, obecna sytuacja wymusza szukanie oszczędności i bardziej gospodarny tryb życia, stąd też uruchomiona zostanie kampania informacyjna, która położy nacisk na mniejsze zużycie wody przez mieszkańców.

Ponadto, prezydent podkreślił, że miasto prowadzi wieloletnią politykę, która może być pomocna w temacie niskiego stanu wód, wskazując na, m.in. wsparcie projektów małej retencji czy też nieustanne nasadzenia zieleni.

Rafał Trzaskowski zaapelował o racjonalne korzystanie z wody i obiecał, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c