Ale wpadka! Kandydat na prezydenta Warszawy pomylił Pragę warszawską z czeską [WIDEO]

„Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy.” – napisał Patryk Jaki na Twitterze i dołączył spot ze screenem z Pragi – czeskiej. 

Widoczny w 26 sekundzie most to most Barrandovski nad Wełtawą.

„Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy.” – napisał na Twitterze, zamieszczając film na którym odpowiada swojemu kontrkandydatowi.

Błąd, jako pierwsi zauważyli sami Czesi, którzy zaczęli pisać na ten temat w mediach społecznościowych.

Temat podchwycił potem Sławomir Naumann w „Kawie na ławę” w TVN24, skąd „rozlał” się na resztę internetu.

Głos w sprawie zabrał Oliwer Kubicki, który jest prawą ręką Patryka Jakiego: „Tak, rzeczywiście osoba, która montowała klip wkleiła nieodpowiednie zdjęcie. Nie zmienia to jednak jego wymowy” i dodał, że chodziło o pokazanie, że nie można dzielić warszawiaków na lepszych i gorszych.

Nie ulega jednak wątpliwości, że wpadka nie przysporzy Jakiemu zwolenników i nie uniknie on zarzutów o to, że nie zna stolicy.

Zdjęcie okładkowe: By Lovecz 19:08, 17 July 2006 (UTC) – Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=957768

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.