ALERT RCB. Cała Polska w strefie czerwonej!

Od dziś cała Polska trafiła do czerwonej strefy zagrożenia epidemiologicznego. Oznacza to, że w całym kraju wzmożone są środki bezpieczeństwa. RCB wydało specjalny komunikat. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła do Polaków alert, w którym zachęca do zostania w domu. Wszystko ze względu na nowe obostrzenia, z których wynika, że od dziś cała Polska znalazła się w strefie czerwonej.

W SMS-ie jest również apel o pomaganie najstarszym. Jak przekazano wczoraj podczas konferencji, osoby powyżej 70 roku życia proszeni są o pozostawanie w domach. Wyjątkiem jest praca, wyjście na zakupy czy do kościoła. Nadal obowiązują godziny dla seniorów między 10:00 a 12:00. Również została stworzona specjalna infolinia dla seniorów, na którą mogą dzwonić w celu skontaktowania się z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej.

W czerwonej strefie obowiązuje noszenia maseczek, ograniczenie spotkań towarzyskich do 5 osób, limity w sklepach i komunikacji miejskiej. Część uczniów została skierowana na nauczanie zdalne. Dodatkowo, od dziś nieczynne są restauracje i puby, a jedzenie można zamawiać jedynie na wynos.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c