Alkoholowy rekordzista leżał w galerii handlowej. Strażnicy nie mogli uwierzyć własnym oczom

Pewien 36-latek, który wieczorem 24 lutego wypoczywał w pozycji horyzontalnej na podłodze galerii handlowej na Pradze Północ, będzie mógł się ubiegać o tytuł rekordzisty w spożyciu alkoholu. Podczas badania alkomatem „wydmuchał” ponad 6 promili.

Fot. Straż Miejska

Minęła godzina 20, gdy strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali od ochrony galerii handlowej przy Targowej zgłoszenie o nietrzeźwym kliencie, który nie mógł o własnych silach opuścić budynku. Strażnicy kilka minut później byli już na miejscu.

Przed wejściem do pomieszczenia ochrony funkcjonariusze zastali leżącego mężczyznę, z którym trudno było nawiązać kontakt werbalny. Z jego dowodu osobistego wynikało, że ma 36 lat. Strażnicy poddali go badaniu alkomatem. Kiedy odczytali wynik, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Wyświetlacz pokazywał 3 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu co oznacza ponad… 6 promili. Przyjmuje się, że 4 promile mogą być już dawką śmiertelną.

Strażnicy ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej bezpiecznej i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna, zamiast do SOdON, został przewieziony do szpitala.

Źródło: Straż Miejska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c